+strona główna     +dodaj do ulubionych    Bad Flinsberg Dziś są imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Szukaj na stronie


     O MIEŚCIE

»Warto zobaczyć
»Atrakcje turystyczne
»Imprezy
»Wycieczki
»Szlaki turystyczne
»Wyciągi
»Pogoda
»Galeria
»Ogłoszenia
»Plan miasta

Linki

»Zakopane
»Karpacz kwatery
»Polanica Zdrój
»Szczyrk
»Ustroń

online: (2)

Atrakcje turystyczne

Świeradów Zdrój informacje - Atrakcje turystyczne

Świeradów Zdrój - niewielkie miasteczko (ok. 4700 mieszkańców), położone na wysokości 450-710 m n.p.m. w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy (w tzw. Obniżeniu Świeradowskim) nazywane jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Unikalny, podgórski klimat, sieć szlaków turystycznych i rowerowych, zasoby naturalnych surowców leczniczych: wody mineralne, wody radonowe, złoża borowiny umożliwiające leczenie chorób reumatycznych i narządów ruchu, przyciąga turystów i kuracjuszy od XVIIw. Tutejsze wody lecznicze - radoczynne szczawy, o różnym stopniu zmineralizowania, używane zarówno do picia, jak i do kąpieli oraz okłady borowinowe, leczą przede wszystkim choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu krążenia oraz choroby kobiece.

Historia miasta, a raczej pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1524r. Odkryte już wtedy wody mineralne, dopiero ponad sto pięćdziesiąt lat później zostały zbadane i uznane za lecznicze. Magiczne, uzdrowiskowe moce przyczyniły się do budowy Domu Zdrojowego (1899r.) w otaczającym go Parku Zdrojowym. O wyjątkowości tych miejsc stanowią: najdłuższa na Dolnym Śląsku hala spacerowa, egzotyczna roślinność, promenada spacerowa, tarasy, sztuczna grota oraz galeria widokowa na wieży z zegarem, z której podziwiać można uroki Świeradowa i okolic. Uznane i rozsławiane uzdrowisko - do 1945r. jako Bad Flinsberg, dopiero po II wojnie światowej, wraz z nową nazwą uzyskało prawa miejskie. Obecnie miasto swój klimat oprócz Domu i Parku Zdrojowego, neogotyckiego kościoła parafialnego, św. Józefa Oblata i NMP z 1897 r. zawdzięcza także typowej uzdrowiskowej zabudowie w centrum oraz licznymi drewnianymi chatami sudeckimi z XIX w. na peryferiach.

Tu zaczyna się, ciągnący się przez całe Sudety - Główny Szlak Sudecki im. Orłowicza. Stąd też wychodzą trasy w stronę: Szklarskiej Poręby i Karkonoszy; Karłowa i Gór Stołowych. Turyści preferujący krótkie górskie wypady, z przyjemnością wybiorą się trasami spacerowymi, w stronę górujących nad Świeradowem: Stogu Izerskiego lub Sępięj Góry.

Od momentu zakwitnięcia krokusów do miesiąca spadających liści, poza wędrówką po szlakach lub wysiłku na rowerze górskim, alternatywą może być bogata oferta organizowanych corocznie imprez kulturalno-rozrywkowych. Dodatkowo mogą Państwo wypełniać czas wolny pobytem na jednym z trzech basenów, kortach tenisowych, terenach do jazdy konnej itp. Natomiast w mroźne, nie tylko słoneczne, zimowe dni warto popracować nad własną kondycją na jednym z trzech wyciągów narciarskich, skoczni narciarskiej lub dwóch torach saneczkowych.

Baza noclegowa dla 3500 osób, atrakcje turystyczne i rekreacyjne, szczególne właściwości świeradowskich zasobów naturalnych oraz dziewiczość terenów, wciąż nie do końca odkrytych przez turystykę masową zachęca do odwiedzenia tego miasteczka - jednego z dwóch największych w Górach Izerskich.


strona czytana 125155


Polecamy


Korzystanie z serwisu www.swieradowzdroj.ig.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

 Copyright © 2004-2016 Serwisy urlop.info.pl        | LOGUJKONKURSY | DODAJ OBIEKT | OFERTA | WARUNKI | KONTAKT | LINKI |

| Polanica Zdrój | Jelenia Góra noclegi | Międzyzdroje | Urlop w Polsce | Jelenia Góra | Noclegi w Polsce |

Serwisy turystyczne popracy.pl
Copyright © 2004 - 2016 Tenet